a
KEDİ SİNEKLİĞİ NEDİR ?

İris Sineklik Sistemleri

Kedi Sinekliği Nedir ?

Pandemi süreci ile birlikte daha fazla evcil hayvan hayatımıza girmeye başladı. Ayrıca, evlerimizde çok daha uzun zaman geçirdiğimiz için daha yüksek konfor aramaya başladık.

 

Evlerimizi kazalara karşı küçük dostlarımızın güvenliğini sağlayacak şekilde dekore etmek evcil hayvan sahipleri için önemli konulardan birisi haline geldi.

 

Evimizi paylaşmaya başladığımız sadık dostlarımızın sağlığı ve güvenliği her daim önem arz etmektedir.

 

Doğal yapıları sebebi ile kendilerine zarar verme ihtimali bulunan bu canlılar için alınabilecek tedbirler arasında kedi sineklikleri önde gelmektedir.

 

Kedi sinekliği, hayvan severlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik önlemleri ile sinek ve böceklerin sızamadığı rahat bir yaşam alanı gereksinimini bir arada sunan bir kapı ve pencere eklentisidir.

Yaşadıkları ortamda tehlikelerden korunmak evcil kedilerimizin hakkıdır.

Evcil hayvanlardan kediler yaşadıkları ortam neticesinde kişiler tarafından korunmaya elverişli birtakım önlemleri de beraberinde getirmektedir.

Kedilerin camdan düşmesi sonucu meydana gelen yaralanmalarının fazlalığı düşünüldüğünde alınabilecek önlemler arasında kedi sinekliği iyi bir alternatif olmaktadır.

Kedili evlerde yine kaçmaların da önüne geçilebilmesi adına uygulanabilmektedir. Bu sebeple kedi sinekliği evin pencere yahut kapılarından evcil hayvanların kaçmasını önlemek için de tercih edilmektedir.

Cam ve pencerelerden düşmenin önlenebilmesi adına tercih edilen kedi sinekliği evcil hayvanların daha güvenli ve konforlu bir ortamda sağlıklı yaşayabilmelerine imkan sağlamaktadır.

İris Sineklik

Kedi Sinekliği Özellikleri

ÇERÇEVESİ ALÜMİNYUMDAN YAPILDIĞINDAN DOLAYI PASLANMAZ.

01

OPSİYONEL KİLİT SİSTEMİ BULUNMAKTADIR.

04

TÜL OLARAK GALVANİZLİ TELDEN VAZGEÇİLMİŞ, YIRTILMALARA DAYANIKLI PLASTİK MALZEME KULLANILMIŞTIR.

02

TÜM PENCERE VE KAPILAR İÇİN EBATLARI AYARLANABİLMEKTEDİR.

03

Kedi sineklikleri evcil hayvanları korumak adına bazı özellikler taşımaktadır. Bu özellikler ile üretilmiş olan kedi sineklikleri evcil hayvanları, sahipleri evde yokken korumak üzere tasarlanan çok etkin bir güvenlik önlemidir.

Kedi Sinekliği Nasıl Olmalıdır?

Kedi sahiplerinin tercih edeceği kedi sinekliğinde özellikle diğer sinek ve haşeratları evden uzak tutmak için tasarlanmış olan tüllerden çok farklı bir tül kullanılmaktadır. Kedilerin kolaylıkla delik açabileceği veya yırtabileceği bir malzemeden kaçınılmalıdır.

 

Kedilerin ve evcil hayvanların ağırlık ve güçlerine uygun olarak tasarlanan galvanizli tel kullanımından vazgeçilmektedir. Çünkü bu tel zamanla özelliğini yitirip paslanmaya başladığı gibi dokuma yapısı kedilerin gücüne dayanamayıp esnemekte, karşımıza hoş olmayan görüntüler çıkmaktadır.

 

Bu sineklik modeli yırtılmaz kedi sinekliği olarak da bilinmektedir.

Kedi Sinekliği Yaptırılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Kedi sahiplerinin kedi sinekliği yaptırmadan önce muhakkak bilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır.

  • Kedi sinekliği çocukların güvenliğini sağlamaz.
  • Ekstra uzun ömürlü, çok sağlam bir sineklik modelidir.
  • Kullanılacak malzemenin kalitesi dış koşullarda uzun süre hizmet etmeye uygun olmalıdır,
  • Montajı ehil eller tarafından yapılmalıdır.

Zemin Katta Oturanlar Kedi Sinekliği Yaptırmalı mıdır?

Zemin katta oturan hayvan sahipleri de kedi sinekliği yaptırmalıdırlar. Çünkü sadece balkondan atlama riski kedi sinekliği yaptırmak için geçerli bir sistem olmamaktadır. Kaçmaya meyilli olan kedilerin kaybolmaması adına da zemin katta yahut birinci katta oturan kedi sahipleri de düşünmeden kedi sinekliği yaptırmayı seçenek olarak düşünmelidirler.

İRİS SİNEKLİK

İris Metal Sineklik;
sektöründe güvenilir ve yenilikçi olması, özel çözümler
üretebilmesi, hizmet hızı ve kaliteli ürünleri ile fark
yaratmaktadır.

Hızlı İletişim

Meclis Mah. Yel Sokak No:4A - Sancaktepe İstanbul
0216 429 6922 0850 221 6567
info@irismetal.com

Bizi Arayın