a
Sineklik Modelleri Arasındaki Farklar

İris Sineklik Sistemleri

Sineklik Modelleri Arasındaki Farklar

Kedi Sinekliği Ne İşe Yarar ?

Küçük evcil dostlar ile yaşam süren birçok müşterinin isteği doğrultusunda üretilen kedi sinekliği oldukça dayanıklı, ve sağlam özelliklere sahiptir.  Kediler doğaları gereği meraklı hayvanlardır. Genel olarak yaşadıkları evlerin pencere kenarlarında oturmayı ve seyretmeyi oldukça severler. Bu merakları ise üzücü sonuçlar doğurabilmekte ve yaygın bir şekilde görülen camdan düşme gibi olaylar kedi sinekliği sayesinde engellenebilmektedir. Kedi sinekliği içeri doğru açılacak şekilde monte edilir, kedilerin patileri ile iterek açmasının önüne geçilir. Aynı zamanda darbelere dayanıklı bir tül kullanıldığı için yırtılmaların da önüne geçilir.

 Stor Sineklik Ne İşe Yarar ?

Yaylı mekanizma ile çalışan Stor sineklik aşağı yukarı veya sağa sola toplanma özelliği ile küçük bir el hareketi ile açılıp kapanabilir. Kendi kendini toplayan bir sineklik sistemi olarak kolay ve pratik modeller arasında yer almaktadır. Pencerelerde dikey veya yatay olarak çalışma sistemine sahip stor sineklik sistemleri, kapılarda ise yatay çalışma özelliği ile uygulanmaktadır. İçine tülün sarıldığı bir motor yatağı ile iki yana monte edilen bu sineklik modelleri U şeklinde olup içinde özel kıl fitil ile oluşan alüminyum raylar ve alt kilitleme parçasından oluşmaktadır.

 Menteşeli Sineklik Ne İşe Yarar ?

Günlük yaşam içerisinde ev veya iş yerlerinde ya da akla gelebilecek birçok alanda kullanılabilen menteşeli sineklik ile sineklerin ve diğer uçan hayvanların içeriye girmesini engellemek mümkün hale gelmektedir. Bu sistemin en önemli avantajı sistemin daha basit olması sebebiyle; diğer sinekliklere gore daha ekonomik olmasıdır.

Montajı oldukça kolay ve hızlı olan menteşeli sineklik modellerinin kullanım ömrü de oldukça uzun ve sağlamlığı da oldukça fazla olmaktadır. Hareket kabiliyetine sahip olan sineklik modelleri özellikle yaz ayları için vazgeçilmez bir ürün olarak öne çıkmaktadır. Menteşeli sineklik modeli tak çıkar özelliği sayesinde kış aylarında rahatlıkla çıkarılma ya da yıkama avantajı sunmaktadır.

Pileli Sineklik Ne İşe Yarar ?

Sineklik sistemlerinin arasında en çok tercih edilen ve uzun yıllar kullanım imkanı sunan model pileli sineklik modelidir. Pileli sineklik sistemleri; pileli tüller sayesinde sağa ve sola hareket ederek çalışmaktadır. Müşteri isteğine bağlı olarak yukarı aşağı da hareket eden system de uygulanabilmektedir. Pileli sineklik sistemlerinin kullanım alanı oldukça geniş olup; kapı ve pencerelerde şık ve kullanışlı yapısı ile tercih edilmektedir.

Sürme Sineklik Ne İşe Yarar ?

Kullanım alanından tasarruf sağlamayı hedefleyen sineklik modelleri sürme sineklik olmaktadır. En dar alanlarda dahi kullanımı kolay ve uygun olan bu modelin tercih edilmesinde en önemli etken dayanıklı kullanım avantajı sunmasıdır. Fransız balkon, sürgülü kapı ve pencereler başta olmak üzere birçok alanda sürme sineklik tercih edilmektedir. Özellikle geniş balkon ve bahçe kapıları ve pencerelerinde kullanımı tercih edilmektedir.

İRİS SİNEKLİK

İris Metal Sineklik;
sektöründe güvenilir ve yenilikçi olması, özel çözümler
üretebilmesi, hizmet hızı ve kaliteli ürünleri ile fark
yaratmaktadır.

Hızlı İletişim

Meclis Mah. Yel Sokak No:4A - Sancaktepe İstanbul
0216 429 6922 0850 221 6567
info@irismetal.com

Bizi Arayın