a
Sineklik Modelleri ve Kullanım Alanları

İris Sineklik Sistemleri

Sineklik Modelleri ve Kullanım Alanları

Günümüzde pencere ve kapılarda kullanılan sineklik modelleri ihtiyaçlara göre farklı şekillerde üretilebilmektedir. Genel olarak kullanımları oldukça rahat olan sineklik çeşitlerinin işlevleri de kapsamları da farklı olmaktadır. Sineklik çeşitlerini genel olarak aşağıdaki gibi sınıflandırabiliriz;

Kedi Sinekliği ve Özellikleri

Kedi ve aynı zamanda köpekler için özel olarak üretilen dayanıklılık gücü oldukça yüksek olan sineklik tülü ile üretilmiş sisteme kedi sinekliği denilmektedir. Bu sistem ile hayvanların bir kazaya uğramamaları için önemli bir önlem alınmaktadır. Kedi veya köpeklerin yırtamayacağı sağlam ve dayanıklı bir tül ile hem pencere hem de kapıya monte edilir. Hem sinek ve böceklerin evin içerisine girmesini engellerken hem de kedi veya köpeklerimizin aşağı düşmesine de engel olur. Hem pencere hem de kapı için uygun bir sineklik sistemidir.

Stor Sineklik Ve Özellikleri

Yaylı kurma mekanizması ile çalışan aynı zamanda sağa sola veya aşağı yukarı hareket gücüne sahip bir sistemdir. Kullanılmadığında küçük bir el hareketi ile kendi kendine toparlanabilen sisteme stor sineklik denilmektedir. Stor sineklik özellikle pencere önünde korkuluk, ferforje, panjur olması durumunda rahatlıkla monte edilebilir. Şık ve tasarım ürünüdür. Tek bir el hareketi ile açılır ve kapanır.  Genelde stor sineklik hem kapı hem de pencerelerinizde çok büyük kolaylık ve rahatlık sağlamaktadır. Yatay veya dikey olarak monte edilebilir.

 Menteşeli Sineklik Ve Özellikleri

En çok kullanılan modeller arasında yer alan menteşeli sineklik aynı zamanda en çok tercih edilen sineklikler arasında yer almaktadır.  Menteşeli sineklik modelleri bütün PVC marka  doğramalara uyum sağlamaktadır. Aynı zamanda ahşap ve alüminyum kapı veya pencerelere de rahatlıkla uyum sağlayabilmektedir. Menteşeli sineklikler kullanım olarak da son derece rahattır. Kullanım sağlarken kolayca takılıp çıkarılabilen bir yapıya sahip olduğundan tak çıkar veya pratik sineklik olarak da bilinmektedir. Ayrıca; birçok kişi tarafından cam sineklik ve kapı sineklik olarak da bilinmektedir. Yazlık bölgelerde çok sık tercih edilen bu model; genel olarak yaz ve bahar mevsimlerinde takılır;  diğer aylarda ise sökülerek kaldırılır. Bunun sonucunda da kış şartlarında yazlık bölgelerde yıpranmaların önüne geçilmiş olur.

  Pileli Sineklik Ve Özellikleri

Makaralı modeller arasında yer alan pileli sineklik; yuvarlanarak açılıp kapanan bir sisteme sahiptir. Kıvrımlı, pileli tül ile üretilen model, bu kıvrımlar geri çekildiğinde kolay bir şekilde katlanıp tekrardan üst üste yığılmakta ve pileli sineklik kapalı olsa bile düz bir görünüm sergilemektedir. Eşit aralığa sahip olan kıvrımları pileli sineklik tülünde daha az gerilim sağlayarak, sert kullanım olduğunda yırtılma veya yıpranmaları önlemektedir. Üstelik sağladığı uyum ve modern tasarımı ile pileli sineklik sistemleri her koşulda kolaylık sağlamaktadır. Kullanılmadığında kenarda toplanır böylece yıpranma, yırtılma, sıcak, soğuk gibi şartlara karşı daha da dayanıklı olur. Hem pencere hem kapı için oldukça uygun bir sistemdir.

 Sürme Sineklik Ve Özellikleri

Sürme sineklik sistemi çoğunlukla geniş balkon kapıları, pencereleri veya bahçe kapıları üzerinde uygulanan sistemler olmaktadır. Bu anlamda sürme sineklik sistemi bütün doğrama modellerinde veya fransız balkonlarda kullanılmaktadır. Ayrıca; yine şık ve kullanışlı yapısı ile hiebe-schibe doğramalarda da çok sık kullanılmaktadır.

İRİS SİNEKLİK

İris Metal Sineklik;
sektöründe güvenilir ve yenilikçi olması, özel çözümler
üretebilmesi, hizmet hızı ve kaliteli ürünleri ile fark
yaratmaktadır.

Hızlı İletişim

Meclis Mah. Yel Sokak No:4A - Sancaktepe İstanbul
0216 429 6922 0850 221 6567
info@irismetal.com

Bizi Arayın