a
SİNEKLİK KULLANIMININ FAYDALARI

İris Sineklik Sistemleri

Sineklik Kullanımının Faydaları

Şüphesiz, bahar ve yaz ayları yılın en konforlu aylarıdır. Fakat sivrisinek ve diğer böcekler de bu güzelliğin dikenli bir parçası olarak çıkagelir. Dolayısıyla bu aylarda sineklik kullanımının faydalarından mahrum kalmamamız yaşam kalitemizi arttıracaktır.

Bu aylarda, pencere ya da kapılarda kullanılacak sineklikler istenmeyen misafirlere karşı bir ihtiyaç olarak kendini göstermekte ve oldukça yeterli bir koruma ile konfor sağlamaktadır.

Bununla birlikte, sineklik kullanımı yine yaz aylarında evleri havalandırıp serinletmek ve temiz hava sirkülasyonunu sağlamak konusunda oldukça etkin bir işlev ortaya koymaktadır.

Sineklik kullanımının faydaları kullanım amacına göre değişebilmektedir. Bu değişiklik ise amaca uygun modelde sineklik kullanımı gereksinimini ortaya çıkarmaktadır. Çünkü sineklikler hem pencerelerde hem de kapılarda birden fazla amaçla kullanıldığı gibi sinekliğin hangi riske karşı kullanıldığı da önemlidir.

Sineklik Kullanımı Nasıl Bir Fayda Sağlar ?

Sineklikler genellikle yaşam kalitemizi olumsuz etkileyen ve bazı hastalıklara sebebiyet verebilen haşereler ve sineklere karşı korunma amaçlı olarak üretilmektedir. Bu koruma amaçlı ürünlerden birisi ve en çevrecisi olan sineklik modellerinin evlerin pencere veya balkon kapılarında kullanımı çok pratik ve etkili olmaktadır.

 

Sineklikler bahçeye açılan ev kapılarında da tercih edilmektedir.

 

Haşerat ile mücadele için sinekliğe alternatif olarak kimyasal içerikli zehirler ve ilaçlar kullanılabilir ve fakat bu durum sağlığımız açısından ciddi riskler getirebilir.

 

Sineklik kullanımı hem evde yaşayan bireyleri kimyasal madde etkisinden uzak tutmakta hem de kullanım kolaylığı ile kapı ve pencerelerimiz açıkken rahat nefes alınabilecek bir ortam sağlamaktadır.

 

Sineklik, kullanımının kolay olması yanında haşeratlardan uzak konforlu bir yaşam konusunda yüksek performans göstermektedir. Bu yüzden yaşam alanlarında ya da iş yerlerinde yaz ya da kış aylarında pencereleri kapalı tutmak zorunda kalınmamış olmaktadır.

Kedi Sinekliği Kullanımının Faydaları

Kedi teli olarak da bilinen kedi sinekliği hem kedi güvenlik ağı (filesi) olarak bilinen ürünler gibi evcil hayvanlarımızı pencereden veya balkondan düşme gibi tehlikelerden hem de tüm evi haşere ve sineklerden de korumaktadır.

Dolayısıyla evcil hayvanlara daha güvenilir bir yaşam alanı sağlamak amacı ile kedi sinekliği kullanımı bir taşla iki kuş vurmak anlamına gelmektedir.

Kedi sinekliği kedinin pati darbelerinden etkilenmeyecek dayanıklı malzeme ile üretilmekte ve bir sineklikten beklenen görevleri de tamamıyla yerine getirmektedir.

Ayrıca, kedi sinekliklerinin telleri standart sinekliklerden kat be kat güçlü oldukları için çocukların  sinekliğe zarar verebilecek masumane müdahalelerine karşı da daha yüksek bir performans sergiler.

Stor Sineklik Kullanımının Faydaları

Yaygın kullanım oranına sahip olan geleneksel stor sineklikler genel olarak manyetik (mıknatıslı) ve plastik kilitleme sistemi ile sunulmaktadır. Ayrıca manuel kilitleme sistemi ile sunulan modeller de vardır.

İris Sineklik Sistemleri’nin yeni nesil stor sinekliği yukarıda bahsedilen mıknatıslı ya da plastik kilitleme aksamı bulundurmadığı için kendiliğinden açılma ve kilit sisteminin kırılması açısından eleştirilen stor sineklerden ayrışır. Kilitleme sistemi ömür boyu garantilidir.

Frenli stor sineklik olarak tercih edilmesi durumunda, yavaşça açıldığı için, tül üzerine binen yükler azaldığı için perde kısmı da çok daha uzun ömürlü olmaktadır.

Aynı zamanda, yeni nesil anlayışla alüminyum malzeme miktarının geleneksel stor sinekliklere bakarak önemli şekilde azaltılmış olmasından dolayı, ekonomik bir şekilde tüketiciye sunulması da oldukça önemli bir özelliğidir.

Menteşeli Sineklik Kullanımının Faydaları

En çok karşımıza çıkan en klasik sineklik modeli olmasının yanı sıra diğer sineklik modellerine göre oldukça ucuz, sağlam, etkin, kaliteli ve uzun ömürlü bir model olma özellikleri ile öne çıkmaktadır.

Pileli Sineklik Kullanımının Faydaları

Uçan haşereye karşı üstün koruyuculuk özelliğine sahip olan pileli sineklik, mümkün olan en uzun ömürlü ve en sağlam malzemeler ile  özenli bir işçilik ile üretilmektedir.

Pasif (perdesini kullanmadığımız) durumda teli haznenin içinde kaybolur ve camın önünde görüşe engel teşkiletmez.

Bu tür sinekliklere sürgü, akordeon, plise sineklik gibi isimler de verilmektedir.

Üzerinde panjur bulunan doğrama modellerinde sineklik için kısıtlı bir boşluk bulunduğundan bu tür durumlarda sorun çözücü olmaktadır.

Sürme Sineklik Kullanımının Faydaları

Sürme sineklik modelinin en avantajlı özellikleri, kullanışlı ve uzun ömürlü olması ve az yer kaplamasıdır. Bu sayede kullanım yerinin dar olduğu alanlarda oldukça başarılı bir model olarak öne çıkmaktadır.

Bazı sürme sistem doğramalarda başka bir sineklik modeli kullanmak mümkün olmamakta, kaçınılmaz olarak sürme sinekliğe başvurmak gerekmektedir.

İRİS SİNEKLİK

İris Metal Sineklik;
sektöründe güvenilir ve yenilikçi olması, özel çözümler
üretebilmesi, hizmet hızı ve kaliteli ürünleri ile fark
yaratmaktadır.

Hızlı İletişim

Meclis Mah. Yel Sokak No:4A - Sancaktepe İstanbul
0216 429 6922 0850 221 6567
info@irismetal.com

Bizi Arayın